Príslušenstvo podávača

Vybavenie pre domácich majstrov na fotografiu podávača

Feederová súprava doplňte háčik, vodítko s krmítkom. Jeho hlavným účelom je také usporiadanie vodítka s podávačom tak, aby sa kousnutie prenášalo na vrchol oudu. Existuje niekoľko súprav, ktoré sa líšia náročnosťou výroby, náchylnosťou na uhryznutie, ale každá z nich je univerzálna a výber závisí iba od vkusu rybára. Ak sú všetky súpravy považované za celok, je možné ich rozdeliť na 4 typy: paternoster, loopback, s typom Anti-Twist a InLine, nepočítajúc rôzne možnosti kombinovania typov.

Vybavenie pre domácich majstrov na fotografiu podávačaVybavenie pre domácich majstrov na fotografiu podávača

Podávacie nástrojové materiály

Na výrobu rôznych typov kŕmnych súprav sa používajú materiály ako protikrútenie, karabíny, podávače, hlavná šnúra, zátka, obratlíky a závit na inštaláciu. Samostatný typ návazca je pletený na hlavnej šnúre, priamo na mieste rybolovu, ostatné druhy sú pripravené vopred, pred rybolovom, pomocou samostatného vlákna. Konečná inštalácia podávača sa už vykonáva na mieste pomocou otočného prvku so zapínaním alebo pomocou metódy „slučka-slučka“. Pri výrobe niektorých vrtných súprav sa odporúča použiť fluórovaný uhlíkový závit, ale niekedy je ako alternatíva dovolené použiť lacný monofil domáceho výrobcu..

Príslušenstvo InLine

Príslušenstvo InLine: fotografia Súprava sa ľahko vyrába a používa sa hlavne na lov kaprov. Spolu s ňou vo dvojici často používajú podávač typu „Method“. K hlavnému závitu tesne medzi korálkami je pripevnený obratlík a podávač; za zátkou so zákrutom je pletená vetva slučky pre vodítko. Je potrebné vziať do úvahy dĺžku podávača, pretože medzera od slučky k zátke by mala byť o niečo väčšia.

Príslušenstvo InLineFoto: InLine tooling

Feederové súpravy InLine by mali mať vodítka kratšie ako 50 centimetrov, aby nedošlo k prekrývaniu súpravy.. Anti-twist Anti-twist Toto zariadenie na kŕmenie používa zakrivený mikrotubul – prostriedok proti skrúteniu. Tento typ inštalácie zabraňuje prekrývaniu vodítka a podávača. Je celkom ľahké vyrobiť súpravu. Zmeria sa niť s dĺžkou pol metra, na oboch stranách sú pletené obratlíky na ďalšie upevnenie hlavnej nite a vodítka; pred navlečením obratlíkov, šnúrky cambric alebo korálikov zo silikónu, gumy. Medzi zarážkami je priamo zariadenie proti skrúteniu a podávač, dlhšou stranou k vodítku. Skúsení rybári zriedka používajú takéto vybavenie kvôli mnohým nevýhodám. Skúsení rybári zriedka používajú takéto vybavenie kvôli mnohým nevýhodám. Ak sa rybolov vykonáva na bahnitom dne, trubica proti skrúteniu sa veľmi rýchlo upchá. Anti-twist navyše znižuje letové vlastnosti celej súpravy a opatrné ryby sa jej zľaknú.. Symetrické a šikmé pánty Takéto prívodné súpravy sa líšia iba pomerom strán slučiek. Symetrický záves má rovnaké strany, čo je jeho jediný výrobný rozdiel. Takéto zariadenie je prakticky úplne nižšie ako asymetrické, preto by ste mali venovať pozornosť jeho pleteniu.. Takéto prívodné súpravy sa líšia iba pomerom strán slučiek

  Šťuky chytáme v zime na vyvažovačke

Zostava podávača

Na výrobu asymetrickej slučky potrebujete kúsok vlasca asi 1,5 m. Je zložený na polovicu, pričom jeden koniec vyčnieva o decimeter. V mieste, kde sa záhyb ukáže, pletú slučku pod vodítkom trojitým uzlom. Výsledná slučka je upnutá a rybárska šnúra je skrútená v pigtaile, dlhom až 15 centimetrov. Krútenie musí byť upevnené spárovaným uzlom. Ďalej musíte zmerať asymetrickú slučku, pričom nezabudnite, že jedna zo strán by mala byť dlhšia. Na dlhšej strane je podávač upevnený na obratlíku. Boky sú ďalej viazané dvojitým uzlom, ale pár centimetrov zostáva na obratlík alebo na inú slučku, ešte jednu, aby ste mohli všetko pripevniť k hlavnému závitu. Vďaka tomuto dizajnu ryby, ktoré sa zmocnili návnady, nepociťujú odpor podávača – to je zásluha voľného chodu. Ale krátka časť slučky, hlavné vlákno a vodítko tvoria jeden riadok; ich priamy odkaz reaguje na najmenšie uhryznutie a vysiela signál do hornej časti feederového prútu. Ďalšou výhodou šikmej slučky je špeciálna ochrana, ktorá zabraňuje prekrývaniu – to je krútenie. Pri nahodení krmítko letí dopredu a súbežne na vzdialenosť krútenia vodítko.

Súprava Paternoster

Súprava PaternosterSúprava Paternoster

Vybavenie tohto podávača je zvyčajne pletené priamo na hlavnú niť, nie sú potrebné žiadne špeciálne zručnosti. Typický páternoster sa považuje za súpravu nepočujúcich, pretože podávač a samotné vodítko sú pevne pripevnené a nepohybujú sa. Retrofit, nazývaný Gardnerova slučka, však dáva podávaču voľný priebeh, poskytuje a vyvíja zostavu, ktorá svojou účinnosťou a citlivosťou konkuruje asymetrickej slučke. Páternoster je spolu so Gardnerovou slučkou známy svojou jednoduchou výrobou. Gardnerov zvrat Priamo na okraji hlavného vlákna je pár uzlov pripevnený v blízkosti vodítka k slučke – asi 3 centimetre. Keď ustúpili o 20 centimetrov, začnú pliesť Gardnerovu slučku. Je potrebné pripomenúť, že vzdialenosť sa vždy meria dlaňou, jej vnútornou stranou: berie sa do úvahy vzdialenosť od spodnej časti ruky k hornej časti prostredníka. Samotná Gardnerova slučka má dĺžku asi decimeter, čo je voľný pohyb žľabu podávača. Pomocou otočného kolíka sa na slučku nasadí samotný podávač. Zostáva len zaviazať vodítko a získate kompletne pripravenú súpravu na použitie..

  Ako chytiť ostrieža v zime, video

Pozrite si zaujímavé video: takeláž podávača vlastnými rukami

Nezabudnite na skúsenosti skúsených rybárov, ktorí pri napínaní uzlov radia vlasec namočiť, najskôr ju namočte, aby nedošlo k poškodeniu vlasca. Dúfame, že náš článok Kutilské vybavenie pre podávač bolo pre vás užitočné, viac informácií o rybolove vlastnými rukami nájdete v ODDIELE RYBOLOVU