Sádrové záhradné figúrky: hríb

Záhradné figúrky urobte si sami

Je pekné tráviť čas v krajine, keď okolo spievajú vtáky a na samotnom pozemku je poriadok, žiadna tráva a burina navyše. Aby ste dosiahli tento výsledok, musíte tvrdo pracovať, vysádzať kvetinové záhony, ovocné stromy, vytvárať ďalšie pohodlie pomocou zaujímavého dizajnu plotu, rovných chodníkov. Ak máte deti, ktoré radi trávia svoj voľný čas v krajine, môžete im postaviť záhradné figúrky vlastnými rukami, nielenže ozdobia stránku, ale aj potešia deti.

Článok bude diskutovať o tom, ako pomocou obyčajnej sadry môžete vytvoriť malé majstrovské dielo-záhradnú figúrku urobenú vlastnými rukami vo forme huby..

Článok sa zameria na to, ako pomocou obyčajnej sadry môžete vlastnými rukami vytvoriť malé majstrovské dielo - záhradnú figúrku vo forme huby.

Čo je potrebné na výrobu záhradnej figúrky – huby?

Do tohto procesu môžu byť zapojené deti, práca ich zaujme, prispeje k rozvoju jemnej motoriky, tvorivého myslenia. Časom budú môcť také figúrky vyrábať sami s priateľmi..

Na výrobu sadrových záhradných figúrok budete teda potrebovať nasledujúce materiály:

Na výrobu sadrových záhradných figúrok budete teda potrebovať nasledujúce materiály:

1. Náplasť na sochy. Ak ste ho nemohli získať, môžete ho nahradiť cementovou zmesou (cement, piesok, voda), životnosť bude dlhšia.

2. Lepidlo (PVA je perfektné).

3. Lak.

4. Farby (na prácu na skle je lepšie kúpiť špeciálne akrylové farby).

5. Štetce správnej veľkosti.

6. Kompasy.

7. Jednoduchá ceruzka.

8. Sada na rezbárstvo (postačí obyčajná „cigánska“ ihla alebo kancelársky nôž).

9. Prázdna plastová fľaša.

10. Poháre.

11. Vodotesné lepidlo na lepenie prvkov k sebe.

12. Slnečnicový olej.

13. Pracie mydlo.

14. Voda.

Nohu našej záhradnej figúrky vyrábame zo sadry

Najprv musíte nájsť prázdnu plastovú fľašu vhodného tvaru a objemu. Fľaša mlieka je perfektná. Kancelárskym nožom alebo nožnicami odrežte krk a otočte ho, to bude náš základ pre huby.

Nohu našej záhradnej figúrky vyrábame zo sadryNohu našej záhradnej figúrky vyrábame zo sadry

Nezabudnite, že po vytvrdnutí bude treba sadru opatrne vybrať z formy, pričom neporušte hotový prvok. Aby ste to urobili, vnútorné steny fľaše musia byť namazané roztokom, ktorý by mal byť pripravený z strúhaného mydla, vody a rastlinného oleja..

  Ako vyrobiť paletovú lavicu vlastnými rukami

Mydlo rozotrite na jemnom strúhadle, nalejte do pohára, nalejte tam vodu, pridajte olej, dobre premiešajte všetky prísady a počkajte na úplné rozpustenie. Vezmeme silikónovú kefu a pokryjeme steny pripravenej fľaše roztokom..

Chováme sadru (nie všetky, ale množstvo potrebné pre stonku huby), ako je uvedené v návode. Výslednú zmes nalejte do formy a počkajte na úplné vysušenie. Aby sa znížila spotreba sadry, stonka huby môže byť vo vnútri dutá. Za týmto účelom vezmite plastovú fľašu menšieho priemeru a vložte ju hrdlom nadol do tuhnúcej zmesi. Aby fľaša nevystúpila, musí byť stlačená akýmkoľvek ťažkým predmetom, napríklad kameňom.

Pomocou noža opatrne odrežte fľašu a vyberte výsledné sadrové figúrky.

Sádra, materiál, ktorý rýchlo tuhne a schne. Po 40 minútach je naša forma na sadru pripravená na ďalšiu prácu..

Pomocou noža opatrne odrežte fľašu a vyberte výslednú sadrovú figúrku. Prebytočná (vyčnievajúca) časť fľaše, ktorá bola vložená tak, aby vytvorila prázdnotu, sa odreže nožnicami. Snažíme sa robiť všetko čo najšetrnejšie, aby nedošlo k deformácii alebo poškriabaniu obrobku.

Výroba krásneho klobúka pre záhradnú figúrku

Začneme formovať čiapku pre hubu. Na jeho výrobu vezmeme pohár, misku alebo tanier požadovaného priemeru. Vnútro prikryjeme potravinovou fóliou. Musíte sa pokúsiť pripevniť film čo najtesnejšie, aby sa nevytvorili vrásky a záhyby.

Výroba krásneho klobúka pre záhradnú figúrku

Potom zriedime sadru, ako je popísané v návode, a výslednú zmes nalejeme do pohára. Nechajte stáť 3-4 minúty a hotovú nohu rovnomerne vložte (uistite sa, že sa noha nenakláňa, inak sa huba ukáže ako krivá). Potom necháme 30 minút, kým úplne nevyschne..

Výroba podkladu pre záhradnú figúrku zo sadry

Potom, čo huba úplne stuhne, musíte vytvoriť plošinu, na ktorú bude umiestnená. Za týmto účelom vyberte misku alebo tanier požadovaného priemeru, prikryte potravinovou fóliou (ako sme to urobili s hubovým uzáverom), nalejte omietkovú zmes. Môžete tam tiež ponoriť hubu, ale je lepšie, aby bola odnímateľná, v tomto prípade bude oveľa pohodlnejšie zdobiť a maľovať.

  V letnej chate vytvárame imitáciu vody

Sádrová základňa pre záhradné figúrkySádrová základňa pre záhradné figúrky

Aby sme vytvorili delenú formu, zabalíme hubové stehno do potravinárskej fólie a ponoríme ho do spodnej časti formy..

Po 40 minútach figúrku vyberieme, odstránime celofán a vychutnáme si hotovú hubu.

Ak chcete ozdobiť klobúk, môžete vyrobiť rôzne malé figúrky zo sadry vo forme kvetov, listov, motýľov, včiel atď. Na to budete potrebovať špeciálne formy, ktoré je potrebné uľahčiť mazaním emulziou. získať hotové výrobky.

Hotovú hubu sušíme dva dni na teplom mieste, je žiaduce, aby v miestnosti neboli žiadne prievany.

Nemôžete sa odlíšiť od originálu: vyrábame záhradnú figúrku

Potom, čo je sadra úplne suchá, môžete začať s jej zdobením a zdobením. Na začiatok musíte nakresliť náčrt na list papiera, nakresliť všetky detaily, ktoré ste chceli vidieť na hotovom výrobku (môže to byť okno, dvere, tráva, motýľ atď.). Potom pomocou jednoduchej ceruzky preneste všetky prvky na huby. Potom, vyzbrojení veľkou ihlou, pridajte objem.

Nemôžete sa odlíšiť od originálu: vyrábame záhradnú figúrkuZdobíme záhradnú figúrku

Je lepšie pripraviť hotový výrobok pred procesom lakovania. To sa dá dosiahnuť pomocou pôdnych zmesí alebo roztoku lepidla PVA s vodou. Roztok naneste na hubu a nechajte uschnúť. Potom natrite hotovú hubu. Nechajte farbu dobre zaschnúť a nezabudnite nalakovať niekoľko vrstiev.

Je lepšie pripraviť hotový výrobok pred procesom lakovania. To sa dá dosiahnuť pomocou pôdnych zmesí alebo roztoku lepidla PVA s vodou.DIY sadrové figúrky

Takáto záhradná figúrka – kutilské remeslo ozdobí letnú chatu, dodá jej šmrnc, deti budú potešené a radi sa zúčastnia procesu výroby výrobku.!

Pozrite si video na tému: Krásne sadrové záhradné figúrky

Pozrite si tiež zaujímavé majstrovské kurzy na výrobu záhradných remesiel v časti ZÁHRADA