Prečo Decembrist nekvitne?

Decembrist - kvitnutie: kedy začína a aká starostlivosť je potrebná. Prečo Decembrist nekvitne?

Izbová rastlina „Decembrist“ alebo lesný kaktus dostal svoje meno podľa neuveriteľne krásneho a bujného kvitnutia, ktoré vo väčšine prípadov pokračuje v decembri. V zime rastlina prináša kus jari do domu, rozveseľuje a zdobí miestnosť. Stáva sa však aj to, že izbový miláčik zrazu nekvitol, a dôvody sú neznáme. V skutočnosti stačí počas celého roka dodržiavať základné pravidlá starostlivosti o črepníkový kvet. Decembrist je považovaný za nenáročnú a nenáročnú rastlinu. A ak nekvitne, potom je potrebné zistiť, čo sa kvetu presne nepáči, a naliehavo prijať opatrenia na vytvorenie priaznivej atmosféry.

Pravidlá starostlivosti o decembristu

Pravidlá starostlivosti o decembristu

Požiadavky na osvetlenie

Decembrist nemá rád jasné slnečné svetlo, je lepšie dať nádobu s kvetinou do čiastočného tieňa. Na rozdiel od mnohých iných rastlín nevyžaduje dodatočné osvetlenie počas krátkych denných hodín. Kvitnutie je možné iba pri prirodzenom svetle.

Teplotný režim

Izbová rastlina nemá rada náhle zmeny izbovej teploty. Optimálna teplota v zime je 12-16 stupňov Celzia. V lete sa izbový kvet cíti skvele na lodžii alebo balkóne, ale bez priameho slnečného svetla.

Pravidlá zavlažovania

Zalievanie sa odporúča bohaté a pravidelné v teplom období a minimálne počas zimného chladu..

Odchod pred kvitnutím

Odchod pred kvitnutím

Na plný rozvoj rastliny v období tvorby púčikov je potrebné v miestnosti udržiavať stabilnú teplotu a dobré osvetlenie. V tejto dobe sa neodporúča rezať odrezky alebo preskupovať kvetinové nádoby na iné miesto. Rastlina vyžaduje úplný odpočinok a starostlivé zaobchádzanie, inak môže Decembrist odhodiť všetky púčiky bez toho, aby ich nechal otvorené.

Pokojová starostlivosť

September je mesiac, keď je Decembrist v kľudovom období. Plnohodnotné kladenie púčikov a ďalšie obdobie kvitnutia závisia od podmienok, v ktorých tento mesiac strávi. Teplota vzduchu by mala výrazne klesnúť a objem a frekvencia zavlažovania sa výrazne zníži. V tejto dobe je akékoľvek kŕmenie a postrek kontraindikované..

Prenos

Včasná transplantácia umožňuje izbovej rastline pokračovať v plnom rozvoji a raste. V čase transplantácie je možné skontrolovať stav koreňovej časti a v prípade potreby vykonať vhodné opatrenia. Pri jednom z porušení pravidiel starostlivosti o Decembristu (nadmerné zalievanie, prehrievanie pôdy alebo jej nízka teplota, nedostatočná vlhkosť, prebytok alebo nedostatok hnojív, výskyt škodcov) môžu korene začať hniť. Je potrebné starostlivo preskúmať korene a odstrániť všetky poškodené alebo choré časti. Zdravé korene by sa mali dobre opláchnuť vodou izbovej teploty a nechať uschnúť..

Po preventívnom ošetrení konského systému je kvet vložený do nového kvetináča naplneného čerstvou zmesou pôdy.

Ak sú korene počas transplantácie v dobrom stave a vzhľad kvetu nie je najlepší, stojí za to obmedziť zalievanie alebo zmeniť miesto pestovania. Možno nie je dostatok osvetlenia.

Hlavné dôvody nedostatku kvitnutia

Hlavné dôvody nedostatku kvitnutia

  • Nedostatok hnojiva v pôde alebo v jednej zo zložiek živín.
  • Nedostatok prirodzeného svetla.
  • Nedostatočné množstvo závlahovej vody v lete.
  • Rastlina je v rovnakom kontajneri viac ako päť rokov. Je potrebná okamžitá transplantácia kvetináča.
  • Nesprávne vybraná nádoba na kvety. Príliš veľký črepník umožňuje zbytočne rozvíjať koreňovú časť, ktorou trpí celá rastlina.

Decembrist je izbová trvalka, ktorá môže kvitnúť každý rok dve alebo viac desaťročí.

Ako rozkvitnúť Decembrist (video)

Ako prinútiť "Decembrist" kvet – všetko bude láskavéAko prinútiť