Ako tkať vrkoče z videa s mašľou

Ako tkať luk na uskladnenie. Popis a video

Po zbere by ste mali premýšľať o jeho uložení. Ak nemáte suterén, nebojte sa, polotovary je možné vyrobiť aj doma. Cibuľa sa najčastejšie skladuje vo vreciach alebo sieťach, ale ako ukazuje prax, najracionálnejším spôsobom je použiť vrkoče. V tomto článku vysvetlíme ako tkať mašličky. Vlastnými rukami za pár minút môžete vytvoriť pevný a krásny úplet, ktorý niektorí dokonca používajú na ozdobu..

Ako tkať cibuľové vrkoče na skladovanie. Majstrovská trieda

Pred začatím tkania odporúčame luk roztriediť a vybrať iba celé a identické hlavy. Odstráňte špinavé plevy a môžete tiež odrezať korene. Cibuľové vrkoče je najlepšie pliesť tri až štyri dni po zbere, pretože vrcholy by mali byť pevné a elastické. Pretože hotový oplet je ťažký, budete potrebovať základ na jeho tkanie. Môžete si vziať šnúru, špagát, obväz alebo lano.

Naučte sa, ako tkať mašľu, vo videu

Aby bol pigtail odolnejší, môžete použiť lano. Za týmto účelom ho zložte na polovicu a v spodnej časti zaviažte slučku. V tejto slučke musíte pliesť vrcholy jednej cibule. Potom, jeden po druhom, sú žiarovky tkané do pigtailu a zároveň sa zdá, že visia na základe lana. Takýto zväzok sa ukáže byť odolnejší a nerozpadne sa, aj keď jedna cibuľa začne hniť..

Existujú aj iné spôsoby, ako tkať mašličky, ktoré nepoužívajú základňu. Najprv zviažte prvé tri žiarovky šnúrkou, aby mala štruktúra pevnosť..

Existujú aj iné spôsoby, ako tkať mašličky, ktoré nepoužívajú základňu. Najprv zviažte prvé tri žiarovky šnúrkou, aby bola konštrukcia spevnená.Cibuľový vrkoč

Potom žiarovky postupne zapleťte na požadovanú dĺžku. To je celkom jednoduché podľa zásady tkania pravidelného opletu. Hotové vrkoče zaveste do kuchyne. Pre krásu môžete sušené kvety alebo steblá trávy splietať do vrkoča, potom sa taký zväzok stane skutočnou ozdobou interiéru. Copánky z červenej cibule budú vyzerať veľkolepo.

  Recept na nakladanú uhorku na zimu

Pozrite si video: Ako tkať mašličky

Cibuľový pigtail je uznávaný ako najlepší spôsob skladovania cibule. Je to spôsobené tým, že do každej žiarovky je privádzaný vzduch a ten je vetraný. Cibulové hlavy sa navyše navzájom takmer nedotýkajú, čo znižuje riziko hniloby. Balíky je možné kedykoľvek skontrolovať a skontrolovať, či cibuľa nezačala hniť. Tento spôsob skladovania cibule je veľmi pohodlný, pretože môžete zväzky zavesiť kdekoľvek a súčasne výrazne ušetriť miesto..

Bude pre vás zaujímavé čítať: Krabica na skladovanie zemiakov vlastnými rukami

Dúfame, že náš článok o ako tkať vrkoče z mašlí s videom bolo užitočné a teraz môžete plodinu správne uložiť.