Ako ušiť kohúta z látky na Nový rok

kohút šije z látky krok za krokom

Zakaždým na Nový rok si kolegovia a priatelia navzájom darujú rôzne suveníry, ktoré sú symbolom Nového roku. 2017 nie je výnimkou. Tento rok bude pod záštitou Kohúta. Preto pri tejto príležitosti stojí za to predstaviť kohútie suveníry príbuzným a kolegom. Môžete si ich kúpiť. Najoceňovanejšie sú však tie darčeky, ktoré boli vytvorené ručne. Najlepšou možnosťou v tomto prípade je kohút urob si sám. Preto v tomto článku budeme hovoriť o tom, ako ušiť kohúta z látky?

Kohút vyrobený z látky. Ako ušiť

Jednoduchá verzia kohúta.

Ak nemáte šijacie schopnosti alebo nemáte čas na ušitie komplexnej hračky, mali by ste sa bližšie pozrieť na jednoduché remeslo. Taký kohút vyzerá neuveriteľne roztomilý. A je veľmi jednoduché ušiť. Na šitie kohúta pripravte:

kohút šije z látky krok za krokom

 • hustá tkanina – môže to byť hrubé kaliko alebo flanel;
 • malé kúsky plsti, ktoré budú použité na šitie: hrebenatka, zobák a chvost;
 • kamienky a gombíky,
 • sintepon.

Priebeh:

Na ušitie jedného kohúta je potrebné vziať si kus látky s rozmermi 21 x 11 cm. Z tejto látky zložte trojuholník.

Ušite kohútika. Švy by mali byť na nesprávnej strane. Bočný šev, ktorý bude posledný, by mal byť šitý ručne. Prácu by ste mali vykonať potom, ako hračku napcháte vypchávkovým polyesterom. Hrebeň, chvost a zobák kohúta vložte do švu..

Teraz ozdobte svoju hračku. V tejto situácii môžete ukázať svoj talent..

kohút šije z látky krok za krokom

Plstený kohút.

Hračky, ktoré sú vyrobené z plsti, sú dnes veľmi obľúbené. A tomuto sa netreba čudovať. Z tohto materiálu je skutočne veľmi jednoduché ušiť rôzne výrobky. Preto ďalšie remeslo, kohút, ktoré ušiješ vlastnými rukami z látky, bude vyzerať zaujímavo. V takom prípade by ste mali použiť plstený materiál. Na ušitie symbolu roku 2017 by ste mali pripraviť:

 • Cítil sa,
 • sintepon,
 • lepidlo,
 • nožnice,
 • ihla a niť.
  DIY kinetický piesok

Priebeh:

 1. Na plste stojí za to vytvoriť vzor všetkých detailov..
 2. Každý detail pre kohúta musí mať pár..
 3. Aby ste získali krásnu hračku, odporúča sa použiť materiál rôznych farieb. Napríklad urobte nohy žlté a hrebenatky červené..
 4. Malé časti hračky prilepte na hračku lepidlom. To je všetko, čo bude vaša hračka pripravená..

DIY kohút vyrobený z látky

Ďalšia možnosť pre kohútika.

Ak milujete šitie, pravdepodobne máte doma kúsky látky. Stojí za to povedať, že sa ich nemusíte zbaviť. Môžu byť použité na šitie nádherného kohútika. Hračka ako kohút vyzerá zaujímavo. A teraz vám povieme, ako ho krok za krokom ušiť z látky.

ako ušiť kohúta z látky

Náš kohút bude mať zobák a hrebeň. Odporúča sa tieto časti ušiť z plsti. Tieto malé detaily sú najskôr ušité. Zobák a hrebeň by mali byť šité z dvoch kusov plsti. Musíte ich narezať a zošiť a dobre vyžehliť. Na ušitie brady si vezmite niekoľko oddelených kúskov jemnej látky. V dôsledku toho to získate dvojnásobne. Na šitie kohútích nôh bude vhodná hnedá plsť alebo akákoľvek iná tkanina hustejšej farby.

Samotné telo kohúta môže byť ušité z akéhokoľvek kusu látky. Váš penis môže byť bodkovaný alebo kockovaný. A v tomto prípade je vhodná kvetinová tkanina..

Okrem látky budete potrebovať syntetický zimovač na plnenie a pár korálikov na oči.

Dávajte pozor na vzory. Musíte ich vystrihnúť. Potom špendlíkmi pripnite jednotlivé časti kohútika k telu. Tieto dve časti musia byť vždy otočené k látke. Inými slovami, musia byť zabalené dovnútra..

poulet10-1

Potom navrch dajte druhý kus látky, ktorý bude hornou časťou tela. Ušite detaily. Začnite od prednej časti krku a postupujte až k chvostu..

Otočte hlavu a roztiahnite zobák a hrebenatku.

ako ušiť kohúta z látky

Potom vezmite detail spodnej časti trupu. Stojí za to pripojiť ho na vrchol. Kvôli presnosti je časť najskôr prichytená špendlíkmi a potom zošitá. Nechajte otvor, kam môžete umiestniť výplň. Rohy musia byť šité úhľadne.

  Ako rýchlo vyrobiť puzdro na telefón. Zaujímavé nápady

Akonáhle máte všetky kúsky prišité, otočte kohúta naruby. Naplňte hračky vypchávkovým polyesterom a zošite otvor.

ako ušiť kohúta z látky

Teraz choďte na krídla kohúta. Pre nich stojí za to vystrihnúť 4 časti. Ak chcete získať druhé krídlo, otočte vzor dozadu..

Krídla sú šité nasledovne: tkanina – sintepon – tkanina. Pri vytváraní krídel urobte pozdĺžne švy..

Prišite tieto krídla ku kohútiku.

ako ušiť kohúta z látky

Uistite sa, že urobíte kohút labiek. Na tento účel použite hnedú plsť. Medzi materiál položte tenký výplňový polyester. Zašite kanceláriu a urobte dva kroky stredom. To sa musí urobiť, aby sa objavili membrány. Prišite labky k kohútiku.

DIY kohút vyrobený z látky

Na kohútik pripevnite perlové oči.

ako ušiť kohúta z látky

Konečne

V tejto publikácii sme uviedli niekoľko možností šitia hračky – kohútika. Dúfame, že si vyberiete najlepšiu techniku ​​šitia a vytvoríte nádherný darček..