Vplyv izbových rastlín na atmosféru domu

Vplyv izbových rastlín na atmosféru domu

K izbovým rastlinám sa často pristupuje iba ako k dekorácii domova alebo liečivým surovinám, ktoré sú vždy po ruke. Domáca flóra v skutočnosti zlepšuje mikroklímu, harmonizuje bytový priestor a funguje aj ako čistička vzduchu. Je v silách našich zelených spolubývajúcich, aby neutralizovali toxíny emitované modernou technológiou alebo nábytkovými materiálmi: syntetické povlaky, drevovláknité dosky, drevotrieskové dosky … K tomu pridajte negatíva z elektromagnetických vĺn vyžarovaných domácimi spotrebičmi, obvyklý prach z miestnosti, dym z cigariet a rôzne patologické mikroorganizmy, ktoré sú vo vzduchu plné … Je to dôvod, prečo podľa nás často pociťujeme nedostatok síl alebo dokonca ochorieme bez zjavného dôvodu??

Samozrejme, snažíme sa zvýšiť odolnosť nášho tela voči všetkým druhom chorôb aktívnou konzumáciou tonických a multivitamínových prípravkov. Má však zmysel vytvárať príjemné, vzdušné prostredie doma aj v kancelárii. Pomôcť s tým môžu izbové rastliny. Zelení obyvatelia nášho bytu normalizujú činnosť kardiovaskulárneho systému, majú priaznivý vplyv na fyziológiu, energetický potenciál a psychologický stav tela. K výberu izbových rastlín by ste mali pristupovať vedome s prihliadnutím na to, aké ich čistiace a ochranné vlastnosti v danom čase potrebujete..

Váš domáci skleník by ste nemali vybavovať kvetmi na všetky príležitosti. Aj keď sa v každom z nich jasne prejavuje jedna z pozitívnych vlastností – často sú vo svojich vlastnostiach multifunkčné..

K výberu izbových rastlín by ste mali pristupovať vedome s prihliadnutím na to, aké ich čistiace a ochranné vlastnosti v danom čase potrebujete.

Aloe – rastlina je schopná znížiť koncentráciu toxínov, v noci absorbuje oxid uhličitý a obohacuje vzduch kyslíkom. Odstraňuje elektrifikáciu a chráni pred zranením.

Anthurium – neutralizuje zlúčeniny amoniaku, toluén, xylén, zvyšuje vlhkosť vzduchu. Má pozitívny vplyv na bojazlivých ľudí, zlepšuje energiu doma.

Araucaria – ďalší vynikajúci zvlhčovač v byte, okrem toho je schopný eliminovať toxické látky, stimulovať činnosť tela a zvyšovať vitálnu aktivitu.

Begonia – prináša veľké estetické uspokojenie, odvádza pozornosť od každodenných problémov a prebúdza k novým túžbam a úspechom.

  Hnojivá pre ihličnany

Dieffenbachia – dokonale prepúšťa vlhkosť a neutralizuje toxíny ako xylén a toluén. Kvet je vhodný pre ľudí, ktorí sa venujú duševnej činnosti. Dieffenbachia aktivuje prácu oboch hemisfér mozgu, zlepšuje jeho stav v prípade problémov s krvným obehom.

Dracaena – vynikajúci neutralizátor toxických zlúčenín, najmä formaldehydu a trichlóretylénu. Ten sa objavuje vo vzduchu v dôsledku práce laserového a kopírovacieho zariadenia. Dracaena zvyšuje úroveň vitality a rovnako priaznivo ovplyvňuje ľudské telo aj zviera.

Kaktus – neutralizuje radiačné žiarenie, dobre chráni pred negatívnymi vplyvmi prichádzajúcimi zvonku.

Citrón – nasýti každý domov radostnými vibráciami, vitalitou a aktivitou. Intenzívna citrusová aróma zlepšuje dýchanie. Citrón transformuje negatívne energetické vlny na pozitívne, zvyšuje účinnosť a duševnú aktivitu.

Arrowroot – veľmi dobré pre kancelárske priestory. Pomáha zvlhčovať vzduch a neutralizuje škodlivé chemické zlúčeniny, ako je amoniak. Závod konečne pomáha dokončiť dlho rozbehnuté podnikanie. Bojazliví ľudia by si mali kúpiť šípkový koreň kvôli jeho schopnosti energicky tlačiť na sebaobranu..

Monstera – dokonale zvlhčuje vzduch, harmonizuje atmosféru v miestnosti a napĺňa ju aktívnou energiou.

Nolina – druhé meno kvetu je bokarney. Vydáva vysoko uzemňujúcu a upokojujúcu energiu, ktorá je veľmi prospešná pre ľudí so sklonom k ​​úzkosti. Dodáva energiu tým, ktorí sa neboja prekonať životné prekážky.

Fern – harmonizuje prácu nervového systému, pomáha ľuďom zapojeným do aktívnej duševnej práce, najmä kolektívnej práce. Dobrý neutralizátor toxických zlúčenín a zvlhčovač.

Brečtan – jeden z najlepších na neutralizáciu formaldehydu. Preto stojí za to umiestniť ho do miestností s vinylovými tapetami a linoleovou podlahou. Pomáha nájsť východisko v ťažkých situáciách, udržuje vnútornú rovnováhu a prináša do života kreatívne nápady.

Pelargonium – jeho listy emitujú fytoncidy. Vďaka týmto prchavým látkam rastlina ničí patologické mikroorganizmy a osviežuje vzduch. Gerániová vôňa pomáha pri pľúcnych chorobách a nachladnutí.

  Hnojivo dusičnan amónny: pravidlá aplikácie

Vianočná hviezda – aktivuje srdcovú činnosť, zvyšuje krvný obeh, vynikajúci neutralizátor toxínov.

Sansevieria – ničí toxické chemické zlúčeniny. Podporuje stanovovanie životných cieľov a ich dosahovanie.

Spathiphyllum – neutralizuje toxické látky vrátane formaldehydu a acetónu, je schopný neutralizovať alkoholické pachy. Harmonizuje energetické vibrácie v miestnosti.

Tučná žena – dáva estetické potešenie. Pomáha zlepšiť finančnú situáciu, najmä ak susedí s chryzantémou počas kvitnutia alebo pomarančovníka.

fialový – lahodí oku svojou skromnou milosťou, rozveseľuje a dodáva energiu lásky k životu.

Ficus Benjamin – užitočné pre kancelárske priestory s množstvom kopírok a tlačiarní. Schopný ničiť zlúčeniny amoniaku, toluénu, formaldehydu. Rastlina navyše dokonale zvlhčuje vzduchový priestor miestnosti..

Filodendron – neutralizuje toxické látky. Osviežuje energiu v byte, pomáha relaxovať a dobre si oddýchnuť, vyživuje v ťažkých situáciách.

Hamedorea – zvyšuje vlhkosť vzduchu, eliminuje z neho trichlóretylén, benzénové zlúčeniny a formaldehyd. Užitočné pre nesmelých ľudí a tých, ktorí si nevedia vážiť sami seba, snažia sa vyhovieť každému.

Chlorophytum Je vynikajúcim čističom energie, ktorý transformuje negatívne energetické vlny na pozitívne. Znižuje škodlivé účinky toxínov uvoľňovaných počas vyprážania. Posilňuje silu, zvyšuje zásoby energie, najmä pri namáhavých aktivitách.

Chryzantéma – neutralizuje amoniak a formaldehyd. Harmonizuje ľudský stav a dodáva silu.

Epipremium – má dobrú transpiráciu, odstraňuje toxické látky a zápach z kopírovacieho zariadenia. Optimálne pre kancelárske priestory. Harmonizuje intelektuálnu a emocionálnu sféru človeka a prispieva k jeho prirodzenej rovnováhe.

Ehmeya – intenzívne odoláva šíreniu toxických zlúčenín. Energia tejto rastliny pomáha zhromažďovať a aktivovať vnútorné sily, ktoré nevedia, ako sa postaviť za seba.

Juka – nádherný kvet pre estetické rozjímanie a zároveň z neho vyžaruje agresivita. Preto sa stane dobrým katalyzátorovým asistentom pre ustráchaných ľudí, ktorí majú problémy s dosahovaním životných cieľov..

Pri kúpe asistenta zeleného domu je dôležité vziať do úvahy, že rastliny vyžadujú vašu pozornosť, lásku a starostlivosť. Iba v tomto prípade sa stanú spoľahlivými obrancami v mnohých ťažkých situáciách..

  Kyselina jantárová pre izbové rastliny