Urobte si svoj vlastný prútený plot

Urobte si svoj vlastný prútený plot v krajine

Urobte si svoj vlastný prútený plot

V dávnych dobách bol plot vyrobený z vetvičiek, inými slovami plot z prútia, veľmi bežný na oplotenie vášho územia. V súčasnej dobe je prútený plot veľmi zaujímavým prvkom výzdoby prímestskej oblasti a získava si stále väčšiu obľubu medzi fajnšmekrami.

Urobte si svoj vlastný prútený plot

Prútený plot, harmonicky zapísaný v štýle prímestskej oblasti, dáva mu individualitu a jedinečné čaro. Pri zdobení vášho pozemku prúteným plotom vám záleží nielen na životnom prostredí, ale vytvoríte aj jedinečný dizajn. A ak k tomu pridáme jednoduchosť konštrukcie a lacnosť prírodných materiálov, potom sú výhody prúteného plotu zrejmé.

Takýto plot vyrobený z vetvičiek je vyrobený rôznymi spôsobmi, v závislosti od toho, kde sa plánuje jeho inštalácia. Pre plot sa prútie vyrobené z tyčí s priemerom 2-2,5 cm vyrába po častiach a budete potrebovať aj hrubšiu rámovú tyč s priemerom 3-5 cm. Úseky dlhé asi dva metre sú inštalované na pripravenom základe. Môžete to urobiť bez základne, ale pri inštalácii na špeciálnu kovovú základňu sa životnosť väzby výrazne zvýši. Výška takéhoto plotu nie je obmedzená, ale optimálna je 70 cm.

Takýto plot vyrobený z vetvičiek je vyrobený rôznymi spôsobmi, v závislosti od toho, kde sa plánuje jeho inštalácia.

Na ozdobu záhonov sa používajú prútené ploty okrúhleho tvaru z tyčí menšieho priemeru až do jeden a pol centimetra a hrubšej rámovej tyče. Môžu byť vyrobené priamo na mieste vo forme kvetinového záhonu okolo rastliny. Táto metóda sa používa na výrobu plotu z prútia, ktorý má priemer viac ako 100 cm. Okrúhle pletené výrobky, ktoré presahujú špecifikovaný priemer, sú spojené so zapínaním na hlavu.

Prečítajte si tiež: Dlaždice urob si sám na cesty v krajine

Aby bolo možné urobiť urobte si svoj vlastný prútený plot nie sú potrebné žiadne špeciálne schopnosti ani investície do významných materiálnych zdrojov. Zoznam nástrojov, ktoré budú potrebné pri procese výroby výrobku, obsahuje pílu na kov, lopatu, nožnice na strihanie alebo nožnice na drevo na orezávanie vetvičiek a kliešte na pripevnenie konárov k kolíkom zatlačeným do zeme. Alternatívne sa používa kladivo s klincami na zaistenie konárov k kolíkom zatlačeným do zeme..

  Ako vytvoriť skalku v krajine vlastnými rukami

Spotrebný materiál na prútený plot

Spotrebný materiál na prútený plot

Spotrebný materiál je možné pripraviť na vašom mieste, ale je možné ho zakúpiť v škôlke vo zväzkoch. Najlepším materiálom sú vŕbové vetvičky, ale môžete použiť vetvičky drieňa, brezy, jablka. Tkanie z vetvičiek rôznych druhov dreva vyzerá veľmi krásne. Potom sú vertikálne kolíky vykopané do vhodnej hĺbky, umiestnené na začiatku a na konci tkania, čo najbližšie k sebe a potom rovnomerne po celom obvode. Na kolíky je lepšie použiť kovové tyče alebo lemovky a v prípade drevených je lepšie ošetriť ich antiseptikom.

Začíname vyrábať prútený plot vlastnými rukami

Pred tkaním sa vetvy najlepšie spracujú v parnom kúpeli. Po zaschnutí sa stanú pružnými a zachovajú si svoju pevnosť. Ďalším krokom je rozdelenie tyčí na tenké a hrubé. Do spodnej a hornej časti výrobku sú vpletené veľké tyče s priemerom a tenké uprostred tkania. Tkanie pozdĺž zavedených kolíkov sa vykonáva, začínajúc zdola vo forme „ôsmich“, pohybujúcich sa nahor. Vetva, ohýbajúca sa okolo kolíkov vpredu aj vzadu, tvorí rad. Ak končí na šiestom kolíku, musí byť tkaná ďalšia vetva, začínajúc od piateho kolíka.

Ako vyrobiť prútený plot vlastnými rukami do krajiny - článok, v ktorom uvažujeme o niekoľkých druhoch prútia a ako to môžete urobiť sami z fotografie ...

Aby sa prútie ukázalo ako krásne a trvanlivé, je potrebné tesne usporiadať biče nad sebou. Proces je potrebné začať od zeme, pohybovať sa nahor a rovnomerne rozdeľovať hrubé a tenké konce tyčí na kolíky. Každá nová vetva je tkaná, začína na hrubom konci a končí na tenkom konci. Žíhaný drôt sa používa na pripojenie koncových tyčí hore, čo je najlepšia možnosť..

Urobte si svoj vlastný prútený plot-súvisiace video

Prebytočné časti tyčí môžu byť odrezané. Aby spodný rad konárov nespadol na zem a počas prevádzky nezostal v rovnakej polohe, môže byť zaistený drôtom. Na vodorovne poháňané kolíky je tiež možné pribiť dolný rad na malé čapy. Rovnakú operáciu by ste mali vykonať s vetvami umiestnenými na vrchu, aby sa nezdvíhali. Dokončovacie práce na vlastnoručne vyrobenom prútenom plote budú slúžiť ako hrnce, hrnčeky a zdobia ho navrchu. A ak zasadíte kukuricu alebo slnečnicu pozdĺž prúteného plotu, letná chata sa zmení na nepoznanie. Odporúčame tiež pozrieť sa do sekcie "vidiecke remeslá

  Pristávací lunárny kalendár na rok 2023 v tabuľke